Eskişehir-Bilecik Tabip Odası 14 Mart 2024 Tıp Bayramı Kutlamaları

ETKİNLİK GENEL

Her yıl olduğu gibi Odamız Tıp Bayramı kutlamaları, bu yıl da 09.00’da Vilayet Meydanı’ndaki törenle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Odamız başkanı Dr. Hamit GÜÇLÜER kısa bir konuşma yaptılar, ardından Atatürk Anıtı’na çelenk takdim edildi.

18.00’da Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen 14 Mart Resmi Töreni’nde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, öncelikle geçtiğimiz dönemde vefat eden Dr. Mansur YUMUŞAK, Prof. Dr. Necat Akdeniz AKGÜN, Dr. Murat HARMANCI, Dr. Tayyar Yüksel GÜRKAN ve Prof. Dr. Ant Metin ATASOY anıldı. Odamız Başkanı Dr. Hamit GÜÇLÜER’in konuşmalarının ardından,  Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri Doç. Özlem AKDENİZ, Dr. Öğr. Üyesi Özge GÜNCAN, Öğr. Gör. Mesut TUNCER, AÜ Senfoni Orkestrası sanatçısı Öğr. Gör. Nur AYDAY ve AÜ lisans öğrencisi Öykü KINIK, konuklara duygu dolu bir müzik dinletisi sundular.

Törenin sonraki bölümünde Eskişehir-Bilecik Tabip Odası 17. Basın Sağlık Ödülleri verildi. Bu yıl Ulusal Basın Ödülü, BirGün Gazetesi Sağlık Editörü Sibel Bahçetepe’ye, Yerel Basın Ödülü ise EskişehirNet Haber Sitesi ve Anka Haber Ajansı’nın Eskişehir Muhabiri Meltem KARAKAŞ’a takdim edildi.

Törene mesleğe 30, 40 ve 50 yıl emek vermiş meslektaşlarımıza  şükran plaketlerinin sunulması ile devam edildi. Prof. Dr. Cem KAPTANOĞLU’na, uzun yıllar boyunca Odamıza, şehrimizin ve ülkemizin bilim ve demokrasi ortamına sunduğu katkılar için bir özel plaket takdim edildi.

Vali Hüseyin AKSOY ve Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet ATAÇ’ın kutlama mesajı gönderdiği törene, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan ÜNAL, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım KURT, CHP İl Başkanı Av. Talat YALAZ, meslek odalarının, sendikaların ve demokratik kitle örgütlerinin yöneticileri de katıldılar.

Törenimiz, Odamız Öğrenci Kolu’na üye tıp fakültesi son sınıf öğrencileri adına İnt. Dr. Oğuz ALPAS’ın konuşması  ve  son sınıf öğrencilerine TTB rozetinin takılmasının ardından, kokteyl ile devam etti.