EBTO İşyeri Hekimliği Eğitim Günleri semineri gerçekleştirildi

DUYURULAR EĞİTİM

Değerli meslektaşlarımız,

26 Kasım günü odamız toplantı salonunda gerçekleştirilen EBTO İşyeri Hekimliği Eğitim Günleri seminerinde iki değerli hocamızın sunduğu eğitim yapıldı.

Alanında ülkemizde sayılı uzmanlardan olan Prof. Dr. Engin Tutkun’un “Endüstriyel Toksikoloji Bakış Açısıyla Sağlık Gözetimi” başlıklı sunumunda işyerlerimizde mevcut toksik etkenleri, uzun ve kısa dönem etkilerini, önleyici tedbirleri anlattığı sunumunun ardından, Doç. Dr. Servet Birgin İritaş “İş yerlerinde Madde Bağımlılığı, Risklerin Değerlendirilmesi ve Yönetimi” başlıklı sunumu gerçekleşti.

Her iki sunumdan da iş hayatımızda, evimizde, sokakta kısaca yaşadığımız dünyada ne kadar çok kimyasal maddeden etkilendiğimizi, uyuşturucu kullanımının işyerlerinde ne kadar çok yaygınlaştığını öğrendik. Bununla mücadele etmenin, farkına varmanın, koruyucu tedbirler almanın, kişileri rencide etmeden ve KVKK kanunu kapsamında neler yapabileceğimizi tartıştık.

Her iki değerli hocamıza, katılım ve katkılarıyla seminerimizi zenginleştiren değerli meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir sonraki eğitim günlerinde görüşmek dileğiyle. Sevgi ve dostlukla.