Normalleşmenin önceliği AVM’ler değil

BASINDA EBTO

Eskişehir Sağlık Emek ve Meslek Örgütleri Eşgüdüm Kurulu yayınladığı 4’üncü ortak deklarasyonunda; “Normalleşmenin önceliği AVM’ler değildir” dendi.

Deklarosyan metni şöyle: Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın deyimiyle “Kontrollü Sosyal Hayat” a geçiş için adımların atıldığı,11 Mayıs itibarı ile AVM’lerin ,berber ve kuaförlerin açılacağının ilan edilmesi üzerine Eskişehir Sağlık Emek ve Meslek Örgütleri olarak görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmak adına bu metin hazırlanmıştır.

Sayın bakan her akşam açıkladığı turkuaz tabloya göre salgının artık kontrol altında olduğunu, iyileşen hasta sayılarının mevcut hasta sayısını geçtiğini, vefat sayılarının azalma yoluna girdiğini söyledi. Salgının yükselme eğilimi ve COVİD-19 nedeniyle ölümlerin azaldığını, hastalanan ve iyileşen olgular arasında bir denge oluştuğunu memnuniyetle gözlemekle birlikte salgında çok kritik bir aşamaya geldiğimizi ve önümüzdeki sürecin çok zorlu olacağını düşünüyoruz.

Türkiye’de ise ne yazık ki Sağlık Bakanlığı günlük olarak sadece iki küçük tabloya sığdırdığı çok sınırlı bilgiyi paylaşmaktadır. Bakanlığın erken evrede Bilim Kurulunu oluşturması ve 24 Ocak’ta Covid rehberini yayınlaması çok olumlu davranışlardır.

Yazının tamamını okumak için https://www.esgazete.com/gundem/normallesmenin-onceligi-avm-ler-degil-h191348.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.