Hekimlik topluma adanmış en kutsal mesleklerden biridir

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Türk Tabipler Birliği Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve yönetim kurulu üyeleriyle hem hekimlerin talep ve beklentilerini konuştu, hem de yayımladıkları bildiri nedeniyle geçtiğimiz haftalarda hakim karşısına çıkan tabipler ile dayanışma gösterdi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Türk Tabipler Birliği Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve yönetim kurulu üyeleriyle  hem hekimlerin talep ve beklentilerini konuştu, hem de yayımladıkları bildiri nedeniyle geçtiğimiz haftalarda hakim karşısına çıkan tabipler ile dayanışma gösterdi. Çakırözer, “Tek adam yönetiminin meslek örgütlerine baskı ve yasaklamaları karşısında hep birlikte mücadele vereceğiz” dedi.

Hekimliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurgulayan Çakırözer, “İnsanların kendilerine güvenerek hayatlarını emanet ettiği kişilerdir hekimler. Halkın sağlığı için çalışırlar. Hekimlerin çalışma şartlarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi için hep birlikte çalışacağız” dedi.

DAYANIŞMA GÖSTERDİ

Geçtiğimiz yılın başında yayımladıkları bildiri nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından hedef gösterilen TTB yöneticisi 11 hekim, evleri ve meslek odaları basılarak gözaltına alınmıştı. Tutuksuz yargılanan hekimler, geçtiğimiz haftalarda hakim karşısına çıkarken, CHP’li Çakırözer TTB Genel Merkezi’ni ziyaret ederek yöneticileriyle dayanışma gösterdi. TTB Merkez Konsey Üyesi, Eskişehir Tapib Odası eski Başkanı Bülent Nazım Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda Çakırözer, hekimlerin sıkıntı ve taleplerini de dinledi.

MUHALİF SESLER SUSTURULMAK İSTENİYOR

Hekimlerin siyasi polemiklerin dışında tutulması gerektiğini vurgulayan Çakırözer, “Hekimler insan yaşamıyla, sağlıkla ilgilenirler. Hastalığa karşı sağlığı, ölüme karşı yaşamı savunurlar. Yaşamdan ve barıştan yana tavır alan TTB’nin her zaman yanındayız” dedi. Çakırözer, “Türkiye’nin en önemli ve saygın meslek örgütlerini sindirmeye, susturmaya çalışıyor. Eleştirel, muhalif ses istemiyorlar. Türkiye’yi tek sesli, otoriter bir ülke yapmak isteyen bu anlayışa karşı hep birlikte mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HEP BİRLİKTE MÜCADELE VERECEĞİZ

Hekimlerin talep ve sıkıntılarını da dinleyen Çakırözer, “Hekimlik topluma adanmış en kutsal mesleklerden biridir. Çalışma koşullarından, özlük haklarının iyileştirilmesine hekimler pek çok sorunla karşı karşıyalar. İnsanların kendilerine güvenerek hayatlarını emanet ettiği kişiler olan hekimlerin sorunlarının her geçen ün çığ gibi büyüdüğünü biliyoruz.  Halk sağlığı için çalışan hekimlerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda hep birlikte çalışacağız” diye konuştu.

Haberin Linki: https://www.esgazete.com/siyaset/hekimlik-topluma-adanmis-en-kutsal-mesleklerden-biridir-h166676.html

Yorumlara kapalı.