E-reçete ( İşyeri Hekimlerinin sisteme dahil olması )

Değerli meslektaşlarımız,

 T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI- İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ tarafından 02.10.2017 tarihinde yayınlanan e-reçete konulu yazıda 31.12.2017 tarihine kadar işyeri hekimlerinin sisteme dahil olması istenmektedir.

(İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı- İSG-KATİP’te detaylar yazılıdır.)

Yine de bu aşamada eksiksiz yapılması gerekenleri aşağıda bir kez daha hatırlatıyoruz.

1 – Doktor Bilgi Bankası kayıt yapılması: 

http://sbu2.saglik.gov.tr/drBilgi/

Adresinden bilgilerinizi girerek kontrol ediniz.  Eğer kaydınız yoksa veya “Sağlık Bakanlığı’na bağlı Doktor değilsiniz” uyarısı varsa Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün (Tescil ve Denklik İşlemleri Daire Başkanlığı) aşağıdaki telefon numaralarını arayarak kayıt yaptırabilirsiniz.

0 312 585 15 80

0 312 585 15 81

0 312 585 15 82

2 – SGK Medula Şifresinin alınması:

https://medeczane.sgk.gov.tr/doktor/KullaniciIslem.faces

Adresinden gerekli bilgileri doldurarak “Aktivasyon Kodu Gönder” butonuna tıklayınız. e-posta adresinize yaklaşık yarım saat içinde parola gelecektir. (Spam klasörünüze düşebilir, kontrol ediniz)

Bir problem yaşamanız durumunda eczane@sgk.gov.tr mail adresine bir mail atabilir veya 0 312 414 41 41 telefon numarasını arayarak yardım alabilirsiniz.

3 – SGK Medula girişi:

https://medeczane.sgk.gov.tr/hekim/login.faces

Adresinden TC kimlik No ve SGK’nın gönderdiği parola ile giriş yapın ve parolanızı değiştirin.

Giriş yaptıktan sonra soldaki menüden “Hekim Bilgileri” modülüne tıklayın. 11xx9903 (xx il kodu) tesis kodunuzu kontrol edin. Birden fazla ilde sözleşmeniz var ise birden fazla tesis kodunuz olabilir.

Birkaç gündür eczanelerde işyeri hekimliği reçetelerinin ödenmemesi eczanelerin reçeteyi bu koddan girmedikleri veya tesis kodunuzun olmamasından kaynaklanmaktadır.

Medula’da tesis kodunuz yoksa isgkatip@csgb.gov.tr mail adresine mail gönderebilirsiniz.

4-İşyeri veya OSGB ile İSG katip üstünden sözleşme yapılması

 

5- Elektronik İmza

Daha sonra ise elektronik reçete için e-imza alınması, bir PC veya laptop edinilmesi ve e-reçeteye uygun bir program alınması işlerinin Aralık ayı sonuna kadar halledilmesi gerekiyor.

Odamız nezdinde bazı özel firmalar e-imza ve program işlemlerini gerçekleştirmek üzere fiyat teklifleri vermişlerdir. Firmalar ve teklifleri ayrıca bildirilecektir. Saygılarımızla.

EBTO İŞYERİ HEKİMLİĞİ KOMİSYONU

Yorumlara kapalı.